Např. úspora energie, tepelná izolace, ...

Podělte se s přáteli

Banner čtvercový postranní
sipka

DŘEVOSTAVBA GOOPAN VE VESNICKÉ ZÁSTAVBĚ

08. březen 2018
zvětšit obrazekhlavni obrazek

Dům perfektně do vesnického stylu zapadl a svým vzhledem okolí nijak nenarušuje. Sousedé dokonce často ani neví, že se jedná o montovaný dům s dřevěnou konstrukcí. Dům disponuje 5 pokoji a velkým otevřeným prostorem spojující obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. Vysoký důraz byl kladen zejména na komfort obyvatel, ať hovoříme o použitých materiálech, dispozici pokojů či barevné ladění. Pro pětičlennou rodinu je prostě dokonalý.

Příběh ze stavby:

     Základovou desku jsme si postavili svépomocí podle projektové dokumentace Goopan, splňující požadavky multikomfortního domu.

     První den kamion navezl panely s vysokou prefabrikací, které měly již zabudovaná okna s venkovními parapety a byly oplášťované zevnitř sádrovláknitou deskou a zvenku zateplovacím systémem, potaženým lepidlem s aromovací tkaninou. Montážníci nejprve sestavili tyto obvodové panely a poté interiérové příčky, které mají také velmi vysokou prefabrikaci a jsou oplášťované z obou stran sádrovláknitou deskou. Tyto příčky mají už zavedenou přípravu pro elektroinstalaci.

     Druhý den se stavěly štíty a obvodové panely druhého podlaží domu.

     Třetí den probíhaly dvě fáze konstrukcí - klasická konstrukce krovu a vazníková konstrukce.

     Čtvrtý den se chystala příprava pro pokládku střešní krytiny – fólie, kontralatě, střešní latě.

     Dále se pokládala střešní krytina, následovala příprava fasády a venkovní dokončovací práce. V následujících týdnech potom probíhala montáž schodiště, elektroinstalací, vody, odpadu, vytápění, vzduchovodu pro rekuperační jednotku a zateplení podlahy polystyrenem s betonovou mazaninou.

     Poslední měsíc výstavby patřil dokončování interiérových prací, tzn. výmalbě, pokládce podlahy, osazení interiérových dveří, vybavení koupelen a montáž kuchyňské linky. Dovybavení domu jsme si zajišťovali sami.

Popis místností:

Při vstupu do domu se prostor dělí na dvě části, vlevo od zádveří se nachází část odpočinková, kde jsou čtyři ložnice a dvě koupelny. Vpravo od zádveří se rozléhá společenská část, ve které je kuchyň spojená s jídelnou a obývacím pokojem. Celý tento prostor, velký témeř 40m2, je otevřený až k podkroví, kam vede dřevěné masivní schodiště. V podkroví se nachází 90m2 prostor k dalšímu využití, který zatím není obývaný. Celkově je dům velký 140 m2.

Podívejte se na video ze vzorového domu.