Např. úspora energie, tepelná izolace, ...

Podělte se s přáteli

Banner čtvercový postranní
sipka

Až budou vedra, větrák neshánějte

10. srpen 2016
zvětšit obrazekhlavni obrazek

Horké počasí, na které si všichni dobře pamatujeme z minulého roku, je už zase krutou realitou. Že jde opravdu do tuhého se pozná tak, že všechny obchody s elektronikou trápí výrazný nedostatek větráků a poptávka převyšuje nabídku. Pokud dojdou, nevěšte hlavu. Stejně nic dobrého nepřináší.

Větrák umí potrápit

Vrátíte ze zpocení z venčí, pustíte větrák a užíváte si příjemného vánku, který na vás fouká a zároveň ochlazuje celou místnost. Lehnete si na gauč a užíváte si tu úlevu po celém dni stráveném v nesnesitelném horku. Užíváte si ji tak moc, že usnete a probudíte se za dvě, tři hodiny. Větrák stále běží a vás škrábe v krku, spouští se vám rýma… Přesně to, co v letních měsících, kdy byste nejradši trávili čas u vody, potřebujete ze všeho nejmíň.

Život v tropických teplotách se sice může zdát jako otrava, pokud zrovna nejste u moře. Naše domy, města a ulice nejsou takovému počasí uzpůsobeny, dokonce ani my se necítíme zrovna ve své kůži. Stejně tak ale pro nás nejsou přirozené ani větráky a ventilátory.

Proč?

  • Studený vzduch a nachlazení jsou nejlepší přátelé
    Nastydnout můžete i po několika minutách, obzvlášť v průvanu.

  • Doma jaro, venku léto - rychlé přechody mezi rozdílnými teplotami nám nesvědčí.
    Lidské tělo se lépe přizpůsobuje postupně rostoucím teplotám než rychlým skokům,  které zatěžují náš oběhový systém.

  • S větrákem není problém ofouknout.
    Intenzivní proudění studeného vzduchu s sebou přináší nejrůznější zdravotní problémy. Bolavé uši, záda nebo šíje dokážou pěkně potrápit.

sipka

Věděli jste, že nejlépe se během léta mají obyvatelé multikomfortních domů?

Multikomfortní dům přináší pohodu vaší peněžence, životnímu prostředí, ale především vám jako obyvatelům. 20–23 °C po celý rok, to je pro většinu z nás jen sen. Kvalitní izolace a odvětrávací systém však dělá divy, přesvědčte se sami.

sipka

 

Přežijte léto ve zdraví

K tomu, aby se vám podařilo přečkat ta největší vedra ve zdraví a v pohodě, větrák nepotřebujete. Jeho nevýhody nad výhodami jednoznačně převažují. V opravdovém horku stejně dobře poslouží vlažná sprcha, vzdušné oblečení a dostatek pitné vody o teplotě 15 až 20 °C. A pokud máte na zahradě bazén, máte vyhráno.

Tepelná izolace domu

S izolací k tepelné pohodě

Pokud přemýšlíte o stavbě nového domu nebo rekonstrukci toho stávajícího, nezapomínejte, že horké počasí je možné řešit i stavebně. Při výběru správné izolace můžete docílit toho, že vám v obýváku bude příjemně, ať je leden nebo červenec.