Např. úspora energie, tepelná izolace, ...

Podělte se s přáteli

Banner čtvercový postranní
sipkasipkasipkasipkasipka

Rodinný dům v Zahořanech

28. červenec 2016
zvětšit obrazekhlavni obrazek

Rodinný dům, který vyrostl v Zahořanech u Berouna, není jen pasivní. Je po všech stránkách multikomfortní. Svým obyvatelům tedy zajišťuje plné pohodlí – v létě je chrání před horkem, v zimě před chladem a po celý rok před nežádoucím hlukem. Pomáhá jim ušetřit na energiích a celkově zlepšuje kvalitu jejich života.

Budiž světlo!

Dvoupatrový dům respektuje netradiční umístění a z této dispozice maximálně těží. Je totiž postavený na jižním, poměrně strmém svahu, a tak je obytnými místnostmi otočený na jih, zatímco technické místnosti v prvním patře jsou vsazené do terénu. Díky této orientaci mají členové rodiny po celý den dostatek denního světla, které, jak víme, dokáže takřka zázraky. Když vás na tváři šimrají sluneční paprsky, hned se o něco lépe vstává.

Příjemná teplota nade vše

Orientace domu na jih nemusí vždy být úplně příjemná – bohužel, málokdo ve třicetistupňových vedrech vydrží v místnosti, kam celý den praží slunce. Ne však v multikomfortním domě, tam si klidně posedíte i ve chvíli, kdy jsou ostatní už dávno u vody. Celý dům je totiž dokonale izolován a použité technologie zajistí příjemnou teplotu nehledě na to, co si zrovna usmyslela matka příroda. Dřevěné slunolamy na terase a mechanické předokenní žaluzie nepustí dovnitř nic, co byste sami nechtěli.

Návrh multikomfortního domu

Co když přijde zima?

Cena za topení většině z nás dělá vrásky. Obyvatelé multikomfortního domu ale zaplatí až o 90 % méně než lidé žijící ve starých, nezateplených domech a bytech. Žádné teplo totiž neunikne nehlídanými škvírami a špatně izolovanými místy. Drží se pěkně uvnitř, tedy tam, kde ho chceme mít my sami. Zahořanský dům je vytápěn biokrbem a teplo jde i od podlahy – elektrické podlahové topení jde ovládat z jakékoliv místnosti.

Udržitelně, zdravě a pohodlně

Multikomfortní dům v Zahořanech prospívá nejen pohodě zdraví svých obyvatel, ale i životnímu prostředí. Kromě toho je i příznivý pro peněženku.