Např. úspora energie, tepelná izolace, ...

Podělte se s přáteli

Banner čtvercový postranní
sipkasipkasipkasipkasipka

Otazník – multikomfortní školicí středisko v Ostravě

28. červenec 2016
zvětšit obrazekhlavni obrazek

Multikomfortní domy nešetří starosti pouze rodinám s dětmi. Kromě bytových a rodinných domů v Česku vznikla i první pasivní a multikomfortní administrativní budova, Otazník. Slouží jako sídlo a školicí středisko firmy Intoza v Ostravě, která se sama zabývá stavbou a rekonstrukcí pasivních budov.

Otazník jako vzor

Pro firmu, která se zabývá energetickými úsporami ve stavebnictví, by sídlo v jiném než v pasivním domě byla ostuda. Otazník je ale také zázemím pro semináře a školení, při kterých budova samotná funguje jako školicí pomůcka.
Je totiž vystavěná v duchu poselství, které firma předává, a účastníci si na ní mohou prohlédnout ty nejmodernější technologie, které se při výstavbě pasivních domů využívají.

Recepce multikomfortního domu Intoza

Komfort nade vše

Otazník nepřináší výhody pouze v oblasti úspory energií. Dokáže poskytnout 100% pohodu těm, kteří právě sedí uvnitř – konstrukce budovy zajišťuje, že se návštěvníci a zaměstnanci v létě nedusí horkem a v zimě se naopak neklepou zimou.
Stejně tak se vám nestane, abyste se v Otazníku dotkli okna nebo zdi a cítili chlad. Naopak, bylo by záhadou, kdybyste se uvnitř necítili jako doma.

Učebna v Intoze

Proč pasivní?

Abychom této stavbě mohli říkat pasivní dům, musela splnit určité podmínky. Je opatřena silným tepelným štítem, aby teplo zůstávalo tam, kde má.
Jako správný pasivní dům má Otazník také co nejmenší možný počet prosklených ploch, ovšem úplně bez oken by se neobešel.
Větrání obstarává nikoli otevřené okno, ale větrací jednotky, které také zamezí tepelným ztrátám. Díky tomu se do zdrojů tepla počítají i zdánlivě nepatrné zisky, jako kancelářská technika nebo lidé, kteří se v prostoru pohybují.

Salonek v Otazníku

Sběratel trofejí

Ostravský Otazník se líbí nejen zaměstnancům a klientům Intozy, ale i veřejnosti. Získal proto hned několik ocenění.

Jedno z nich hned v roce 2010 v soutěži „Český energetický a ekologický projekt 2010“ a dokázal tak, že významně přispívá ke zlepšení životního prostředí. A nejen to. Otazník svému okolí ukazuje, jak být energeticky šetrnou budovou a přitom pohodlně vyhovovat každodennímu firemnímu provozu.